Ahşap Pencere ve Kapı Modelleri

ahşap pencere ve sistemleri üretiminde fırın kurusu kullanılmaktadır, işlenen ağaçlar yumuşak grubundan; çam, sert grubundan; sipo, ve limbadır. Bu ağaçlar suya ve kurtlarına karşı emprenye edilerek kullanılır. Tomruktan elde edilen ağaçlar kurutma işleminin ardından fabrikada tek kompenantlı ift onaylı D4 tutkalıyla preslenerek lamine edilir.Ahşabın liflerinin ters kullanılarak yapıştırılmasıyla oluşan laminasyon ile doğramanın çalışarak dönmesi engellenmiş olur. Bu aşamaya getirilen taslaklar weinig profil makinasında düzeltildikten sonra tekrar weinig makinasında istenilen boyut ve detaya getirilir.

Boyutlandırılan ve detaylandırılan ahşaplar poliüretan esaslı özel tutkallarla toplama presinde 90 derece ile toplanır ve böylece aşırı yüklere karşı dayanıklı hale gelir. yapılan taslak doğrama ithal su bazlı boyalar ile boyahanede istenilen renkte boyanarak aksesuarlarıyla donatılır.

ahsap pencere1Pencerelerde su ve ses izolasyonuna karşı EPDM kullanılır ayrıca alimünyum orijinal ile suyun doğrama dışına tahliyesi sağlanır.

Camlar pencere boyutuna göre
4+16+4 veya
5+12+5 kalınlıklarında kullanılır.

Camlar çıtalarından gizli çivi atılmak suretiyle sabitlenir.

Yanda, restorasyon uygulamalarında giyotin pencerenin silme problemine çözüm getiren vasisdas açınımlı, ses ve ısı izolasyonu için 3 fitilli giyotin pencere örneği yer alıyor.İçerisinde yeşille beraber yaşanacak mekanlar olan kış bahçeleri, mevcut binanıza takılı yapılabileceği gibi, bahçede bağımsız bir yapı olarak da tasarlanabilir. Mutfağa eklenen bir yemek yeme ve oturma olanağını dört mevsim bahçeye taşır.

İstenilen boyutta ve şekilde proje bürosunda tasarlanan kış bahçelerinin yapımında sıcak bir olan ahşap öneriliyor ve kullanılıyor. Çatı ve konstrüksüyonda kullanılan sarı çam tümüyle emprenye edilir ve gerekli bakımları yapıldığı takdirde uzun yıllar hizmet verebilir.Kış bahçelerinin çatı örtüsü temperli, güneş kontrollü ısı ile çözülebildiği gibi, geleneksel çözümlerde ise su ve ısı yalıtımından sonra çatı örtüsü veya olabiliyor. Gün ışığını kış bahçesi içine daha fazla almak için yapılan çatı çözümleri Türkiye’nin iklim koşullarında sera etkisi yaratacağından mutlaka hareketli güneş kırıcılar, özel kumaş perde ve storlar kullanmak gerekiyor.

,
2 comments on “Ahşap Pencere ve Kapı Modelleri
  1. Pingback: location

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir