Ahşap Pencere ve Kapı Modelleri

ahşap pencere ve sistemleri üretiminde fırın kurusu ağaç kullanılmaktadır, işlenen ağaçlar yumuşak ağaç grubundan; çam, sert ağaç grubundan; sipo, ve limbadır. Bu ağaçlar suya ve ağaç kurtlarına karşı emprenye edilerek kullanılır. Tomruktan elde edilen ağaçlar kurutma işleminin ardından fabrikada tek kompenantlı ift onaylı D4 tutkalıyla preslenerek lamine edilir.Ahşabın liflerinin ters kullanılarak yapıştırılmasıyla oluşan ile doğramanın çalışarak dönmesi engellenmiş olur. Bu aşamaya getirilen taslaklar weinig profil makinasında düzeltildikten sonra tekrar weinig pencere makinasında istenilen boyut ve detaya getirilir.

Boyutlandırılan ve detaylandırılan ahşaplar esaslı özel tutkallarla toplama presinde 90 derece ile toplanır ve böylece aşırı yüklere karşı dayanıklı hale gelir. yapılan taslak doğrama ithal su bazlı boyalar ile boyahanede istenilen renkte boyanarak aksesuarlarıyla donatılır.

ahsap pencere1Pencerelerde su ve ses izolasyonuna karşı EPDM kullanılır ayrıca alimünyum orijinal damlalık ile suyun doğrama dışına tahliyesi sağlanır.

Camlar pencere boyutuna göre
4+16+4 veya
5+12+5 kalınlıklarında kullanılır.

Camlar çıtalarından gizli çivi atılmak suretiyle sabitlenir.

Yanda, restorasyon uygulamalarında giyotin pencerenin silme problemine çözüm getiren vasisdas açınımlı, ses ve ısı izolasyonu için 3 fitilli giyotin pencere örneği yer alıyor.İçerisinde yeşille beraber yaşanacak mekanlar olan kış bahçeleri, mevcut binanıza takılı yapılabileceği gibi, bahçede bağımsız bir yapı olarak da tasarlanabilir. Mutfağa eklenen bir kış bahçesi yemek yeme ve oturma olanağını dört mevsim bahçeye taşır.

İstenilen boyutta ve şekilde proje bürosunda tasarlanan kış bahçelerinin yapımında sıcak bir olan ahşap öneriliyor ve kullanılıyor. Çatı ve konstrüksüyonda kullanılan sarı çam tümüyle emprenye edilir ve gerekli bakımları yapıldığı takdirde uzun yıllar hizmet verebilir.Kış bahçelerinin temperli, güneş kontrollü ısı ile çözülebildiği gibi, geleneksel çözümlerde ise su ve ısı yalıtımından sonra çatı örtüsü veya olabiliyor. Gün ışığını kış bahçesi içine daha fazla almak için cam yapılan çatı çözümleri Türkiye’nin iklim koşullarında sera etkisi yaratacağından mutlaka hareketli güneş kırıcılar, özel kumaş perde ve storlar kullanmak gerekiyor.

,
2 comments on “Ahşap Pencere ve Kapı Modelleri
  1. Pingback: location

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir