Akapen Turizm İnşaat Sanayi ve Tic. A.Ş


Dünyada 1950’li yıllarda başlayan plastik teknolojisine Türkiye 1970’li yıllarda PVC boru ile adım atmıştır. Akapen Turizm İnşaat Sanayi ve Tic. A.Ş PVC sektörüne 1990 yılında girmiş, 1978 yılında kurulan Akın plastik boru sanayi A.Ş.’nin tecrübelerinden yararlanarak, sert PVC üretimi konusunda kısa zamanda, hem kalitesi hem de yönetim anlayışı ile sektörün önde gelen firmalarından biri olmuştur. Firmamız Kayseri-Ankara Karayolu üzerindeki AKAPEN Hatıra Ormanı başta olmak üzere birçok çevreci harekete öncülük yapmaktadır. Kendi kırım maddesini de kullanarak üretim yapan çevre dostu AKAPEN’in rengi, ağaç katline karşı olduğu için turkuazdır. Pencere “Bizim İşimizdir” ilkesi ile çalışmalarını sürdüren firmamızın Ankara, İstanbul ve İzmir Bölge Müdürlükleri Yurt içi ve Yurt dışı bayilik ağı ile AKPROFİL ürünleri, AKAPEN tescilli markasıyla tüketicilere sunmaktadır.Bilinçsiz tüketim sonucu dünyadaki doğal kaynaklar günden güne azalarak yok olma tehlikesi altındadır. Bu yüzden doğal ürünleri aratmayacak, onların yerini tutabilecek özellikleri ile daha üstün olan malzemelere giderek ihtiyaç duyulmaktadır. Ülkemizde mevsimlerin bölgesel olarak farklı karakterler gösterdiği göz önüne alındığında PVC pencere sistemlerinin en akılcı çözüm olduğu ortaya çıkmaktadır.

AKPROFİL 1997 yılı başında hizmete girmiş olan yeni fabrika ve idari binaları ile toplam kapalı alanını 12.750 m², açık alanını ise 82.050m² ye yükseltmiştir. Bu fabrikada, makine ve kalıplama kapasitesi aylık 2000 tona ulaşmıştır. Bunlara paralel olarak istihdam da önemli ölçüde artırılmıştır.

Kapalı sistem otomatik hammadde hazırlama ve besleme ünitesinin de kurulduğu bu fabrikada hammaddelerin tanıtımından, karıştırılarak exturüzyon makinesine gönderimine kadar, tüm işlemler bilgisayar kontrolünde gerçekleştirilmekte, profiller neredeyse insan eli değmeden üretilmekte böylece insan ve çevre sağlığı da gözetilmektedir.

AKAPEN PVC Kapı ve Pencere Profilleri, tasarımları ile mükemmel ısı ve ses yalıtımı sağlamaktadır. Türkiye’de ilk kendinden gri contalı profil üretimini gerçekleştiren AKAPEN, sektörde önemli bir boşluğu doldurmuştur. Dünyada çok yeni olan bu teknoloji, AKAPEN profillerinde 7 yıldır kullanılmaktadır. Estetik mükemmelliğinin yanı sıra, kaynak işlemine contalı olarak giren bu profillerde, contalar, köşelerde birbirine kaynamakta ve çok daha üstün bir sızdırmazlık sağlamaktadır.

Kaliteden ödün vermeden ISO 9001 standartlarına uygun olarak 10 yıldır üretim yapan AKPROFİL A.Ş. TSE tarafından “2004 Yılı Kalite Ödülüne” layık görülmüştür. Profillerimiz “VEGA, VEGA PLUS, EKO VEGA PLUS, SÜPER VEGA PLUS, ASTRA, ART LİNE, NOVA, MİRA, PRATİK, EUROWİN, DRACO, DRACO PLUS, LİBRA, LİBRA PLUS, KEMERLİ PROFİLLER ve AHŞAP GÖRÜNÜMLÜ LAMİNE PROFİL SİSTEMLERİNİN mükemmel dizaynı ve ekonomikliği sayesinde AKAPEN, sektörün en hızlı gelişen markalarının başında yer almıştır.

,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir