Katlanır cam sistemleri hangi evler için uygundur ?

Katlanır cam sistemleri sistemin alve üst sistemleri aleminyumdan ve ota kısımları camlardan oluşan veya mekan sistemleridir. Sistem özellikle manzaraya bakan yerlerde manzarayla kirliliği oluşturacak unsurların kalmaması acısından tercih edilmektedir. Her türlü balkon, kafeterya, restaurant ve teras katlarda kullanılabilirler.Bu sistemlerimiz iki sınıflıdır birincisi katlana bilen ikincisi ise cam sistemleridir.sistemin en baştaki kanadın açılır olup diğer kanatlarında gelip bunu üzerine katlanır bir şekilde açılıp manzarayla arada herhangi bir görüntü kirliliği oluşturacak parçaların kalmadığı bir cam sitemleridir.

PVC pencere sistemi seçerken nelere dikkat edelim?

PVC pencere sistemlerinde ilk ve en önemlisi işi bilen birisinden hizmet alabilmektir.

Yani kullanıcının nereye taktıracağını hangi fonksiyon ve amaçla kullanılacağını ilk önce kullanıcıya sorması gerekmektedir. Bunun neticesinde kullanıcıya modeller sunması gerekmektedir.Genel olarak PVC genişliklerine göre sınıflandırılır.

Çift açılım pencere sistemi ?

Çift açılım pencere sistemlerinde kanatların 75 ile açıldığı sistemlerdir.Avantajları ise tülü veya perdeyi açmadan evimizin yanlardan gelen sirkülasyonu ile havalandırıldığı çok açıklık olmadığı için ise tülün veya perdenin uçmadığı genel olarak evi havalandırmaya yarayan bir pencere sistemimizdir.

PVC pimapen pencere sistemlerinde ne tür seçenekleri var?

Son beş yıla kadar PVC pencere yaklaşık %95 beyazdı, son yıllarda tüketicilerin bilinçlenmesi ve PVC ahşap pencerelerinde çıkmasıyla beraber tüketimin son yıllarda %35 artış göstererek şu anda Türkiye’de üretilen PVC pencerelerin %20 yakını ahşap kaplamalı pencerelerdir. oturulan konutlarda apartmanın geneli kullandıkları için apartmanın geneli kullanmayı tercih etmektedirler.Farklı pencere takılmasını müsaade edilen apartmanlarda ahşap pencereler takılmakla beraber şu anda oturulmakta olan apartmanın %90’nı beyaz renkli pencereler tercih edilmektedir.

9 comments on “Katlanır cam sistemleri hangi evler için uygundur ?
 1. fiyat ogrenmek istiyordum sizden yazligimda 9 pencere 2 tane sokak kapisi var su anda ahsap dogramalar gene ahsap gorunumlu pimapenlerin bana maliyetini istiyorum fiyatla ilgili yardimci olursaniz cok memnun olurum tesekkurler.

 2. ahsap gorunumlu pvc yaptirmakistiyorum pencerelere acaba maliyeti nedir + balkonlara cam balkonla kapatilmasini istiyorum onun da maliyetini soyler misiniz nasil hesaplamam lazim maliyeti tesekkurler

 3. Evime ahşap görünümlü pvc ve balkonumu camla kapatmak istiyorum. evimde 5 adet pencere (yaklaşık 1.6×2.2 m ebetlarında) bulunmaktadır. Balkon ise 2×2.25 ebadında camla kapatılacak alana sahip. yaklaşık maliyeti nedir teşekkürler.

 4. Balkonumu salonuma ilave etmek istiyorum dolayısıyla pencereler değişecek
  balkon 2mt yükseklik 4.80 eni
  80 cm ikiye bölüp sağ ve sola başa 40 ar cm lik
  ytong örülürse yapılacak camın eni 4mt kalır
  mobilya rengi ve konfor cam istiyorum fiyat verebilirmisiniz iyi çalışmalar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir