Pimapen diye bildiğimiz PVC cam sistemi

Herşey üst üste geldi.Önce balkonumuzu kapatmaya karar verdik.Pimapen diye bildiğimiz PVC cam sistemi ile yani.Bu Pimapen adı da anlam gelişmesine uğradı,tüm PVC cam sistemlerinin adı oldu.Halbuki bu bir marka.Selpak gibi,Orkid gibi,o malzemenin adı oluverdi artık.Neyse,o sırada da ailecek şiddetli bir gripten yatıyoruz,iğneler,ilaçlar,spreyler,ateş-ter,ateş -ter yine ateş yine ter döngüsü içindeyiz. Pimapenci geldi işini gördü,ardından eşim hasta haline bakmadan,şu küçük tuvaletin fayansları kabarmış onları değiştirelim dedi.Hadiii,taaak tuuuk,orası kırıldı,yeniden yapıldı.Banyoda giderimiz yok orayı da kırıverin,tamam abla.Taaaak tuuuk taaaak tuuuk… Evde bir tadilat başladı mı,insana bir canavar musallat olur.Şu eşyayı şuraya koyalım,şunu şuraya taşıyalım,şunu yenileyelim,şundan kurtulalım,e boya badana da gerek,baksana her yer çizik çizik oldu,canavarı yani.Hadi bu sefer evde ne varsa,taşı bakalım salona.Salon boyansın,boyanmasın diye eşimle az kaldı boşanma derecesine geldik.
Hakim;
-Kızım anlaşmazlığınızın sebebi ne?
-Hakim bey ben salon çok eşyalı,boyatmayalım diyorum,eşim boyatalım diye tutturuyor.Kendi her gün işe gidiyor,ben boyacılarla ustalarla bir başıma,eşya çekip,taşıyıp duruyorum.Canıma tak etti,boyayın bizi gitsin.
-Boyayayım mı?
-Ay aman öf,yani boşayın diycektim,dilim boyaya gidi gidi veriyor,af buyrun.

5 comments to “Pimapen diye bildiğimiz PVC cam sistemi”
  1. Pingback: pimapen balkon kapama

  2. merhaba ben evimin gömme balkonunu plastik kaplamalı pencere ile kapatmak istiyorum ama bunun kanunlar açısından bi sakıncası varmı?

  3. buraya kadar pimapen hakkında yorum yapan tüm vatandaşlarımı kutluyorum.her şeyi öylesine doğru yorumlamışlar ki! bu gibi duyarlı insanlarımız var demek ki.bende kendilerine teşekkür ediyorum ve aynı fikiri paylaşıyorum.ve böylece pimapen ile işim olmaz diyorum. böyle devam ettiği sürece,bu gün bir.yarın binler olacaktır.her kes hak ettiğini bulacaktır.saygılar

  4. balkonumu kapatmak istiyorum.pimapenle mi yoksa şu katlanabilen camlardan mı yapmalıyım?hangidi daha avantajlı kalite ve fiyat olarak.yardımcı olursanız sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir