Pimapen fiyatlarındaki adaletsizlik

pimapen Bildiğiniz gibi piyasada bir çok pvc markası mevcut ilk olarak  , , adopen ve firmalarını sayabilirim.

Pimapen yaptırmak istediğiniz de mutlaka her firmanın alıp karşılaştırınız. Size en yüksek fiyatı veren firma muhtemelen şu yalana sığınacaktır. “Bizim pimapen en malzemedir diğer 2 yılda deforme olurlar yıpranırlar rengi solar” yalanına sarılacaktır.

Ben bir olarak sizleri uyarmak isterim kalite diye bir olay yoktur bütün pimapenler aynı malzemeden aradaki tek fark ise mm kalınlığıdır karşılaştırma yaparken pimapen kalınlıklarını karşılaştırınız.

Kendi evime pimapen yaptırırken saydığın firmaların hepsinden fiyat aldım şimdi burada hangi firma ne fiyat verdi açıklamam doğru olmaz ama size şöyle bir açıklama yapabilirim en fiyat veren 1200 lira verdi en pahalı veren ise 3800 lira fiyat biçti. En ucuz fiyat veren ile en yüksek veren bir numune alıp laboratuarda kalınlıkları içindeki kullanılan malzemeyi herşeyi test ettirdim sonuç ikiside aynı malzeme ve aynı kalınlığa sahip.

Sonuç olarak ben bir müşteri olarak neden 3 katı fazla para ödeyim ki ! Bu yazımı okuyan pimapen satıcıları hemen yorum yazacaklardır akıllarınca saldırıp yalanlayacaklar. Bu ülke sizin gibi 1 liralık malı 3 satanlar yüzünden vatandaş çok çekti milletin kanını emmeyi bırakın artık.

Not : Yazımı yayınlayan site sahibine teşekkürlerimi sunarım.

Hakan Fidan

Kimya Mühendisi

, , , ,
70 comments on “Pimapen fiyatlarındaki adaletsizlik
 1. Mrb, ilk etepda 22 metrekara tek boy pencereme kahverengi panjur yaptırmak istiyorum,ilk tercihim motorlu,manuelde olabilir,bana cinslere göre fiyat ve ödeme şekli hakkında bilgi verebilirmisiniz. Tşkr

 2. beni okuyan tüm arkadaşlar ben elektrik ustasıyım ben 25 yıldır bu meslegin için deyim çalıştım ve kazandım kendime bir ev aldım ve bu eve pvc yaptırmak istedim ve 100 den yüksek pvc yapan markalar var ben 10 tane bu işleri yapan arkadaşım var ve bana hangi markayı yapacagımı sordum pimapen ve rehau bu markadan başka yapma çünkü bütüm mekanizmalari ital patenli dediler ben de servis imkanı olan bir pimapen bayisine kapi ve pencerelerimi yaptırdım 3 yıldan beri kullanıyorum ve hiç bir sorum yok bence tüm yaptıracak kişilerin bu işi bir kere oluyo yaptırmışken pimapen kulananlardan bir sormalarını isterimben bu yonden pimapen işin ustası diye bilirim

 3. TAMAM ANLIYORUM KULLANILAN MALZEME TÜM MARKALARDA AYNI OLABİLİR .KATILIYORUM KİMYA MÜHENDİSİ OLMUŞSUNUZ AMA HALA PVC DOĞRAMAYA (PİMAPEN DİYORSUNUZ) ŞİMDİ DOĞRAMAYI AŞAĞILARKEN (PİMAPEN) AĞZINIZDA SAKIZ OLMUŞ.
  (PİMAPEN) DEĞİL GÜZEL KARDEŞİM PVC DOĞRAMA
  TABİKİ PAHALI ÇOK GEZENMİ BİLİR ÇOK OKUYANMI.
  TÜRKİYEDE İLK PVC DOĞRAMAYI YAPAN FİRMA PİMAPEN
  BİRAZ FARKI OLMASINMI BİR DİĞER FİRMANIN MENTEŞESİNE BAK .
  BİRDE PİMAPENIN MENTEŞESİNE BAK BELKİ BİRAZ FİKİR OLUR
  YİNEDE TEŞEKKÜRLE YORUMLARIN İÇİN.
  TAVUK BİLE SU İÇİNCE ALLAHA BAKAR BİRAZ MARKALARIMIZA SAYGI DUYALIM HEPSİ İYİ AMA BAZILARI DAHA İYİ BENCE….

 4. bende pvc sektörndeyim yaklaşık 8 yıldır şu güne kadar bir çok firmanın penceresini taktım yaptım bunların içinde en iyisi REHAU sırasıyla PİMAPEN ve WİNSA’dır kendi evime kendi yaptığım pimapen altınmeşe serisini taktım hiç bir problemim yok 3 senedir kullanıyorum yani..

 5. Herkesin yorumuna saygım var pvc dograma mühendis arkadaşın dedıği gibi degil malesef o zaman o arkadaş pvc görmemiş kalite görmemiş.
  Türkiyede pvc kalınlığı en fazla 7 santi metre
  ama Türkiyede bir ilk olan bir markada var %70 enerji tasarruflu, %70 sogutma maliyetini düşüren, %100 ses yalıtımı. Güvenlik en üst seviyede, Depreme karşı sağlam.
  acıkca dünyada tek patentlidir 2012’nin TEK REKORUNU kıran penceredir.
  Cam kalınlığı 52mm dir pvc kalınlığı 100 mm dir.
  saygılarımla

 6. siz olayı çok yalnız anlamışsınız öncelikle pimapen bir pencere değildir bir markadır. sizin bahsettiğiniz konu PVC pencerelerdeki fiyat adaletsizliğidir. 18 yıldır bu sektörün içerisinde olan biri olarak size bu fiyat farkının nereden kaynaklandığını özet geçeyim; 1 pencerenin maliyet fiyatları markalar arası çok değişmez profil olarak algılayacak olursak 250-280 tl arasını baz alalım. üreticilerimiz öyle bir maliyet hesabı yapıyorki akıl almaz derecede kendi kendini kandırıyor, bu müşteriler ve mütteahitler açısından muazzam bir fırsat tabiki ama üreticiler ve işini doğru yapanları bataklığa sürüklüyorlar farkında değiller. 250 tl ye mal ettiğin ürünü 300 tl ye satarak şirket işletiyorum diyemezsin arkadaşım! 250 tl malın maliyeti şirketin maliyeti değil. üç beş ölçüyü toplayıp profil fiyatı ile çarpıp üzerine yüzde 20 kar koyup satarsan ancak ve ancak mal aldığın firmaya çalışırsın ve aldığın verdiğin evrakların da sıkışma süreci ortalama 3-5 yıl arasıdır. yani çok iş yapan bir iş yeri illaki para kazanıyor anlamına gelmiyor daha amortisman nedir bilmeyen arkadaş iş yeri açıyor ve maliyet hesabı yapıyor.. aylık 3-4 bin lira kazanayım bana yeter mantığıyla hesaplar yapılıp fiyatlar çıkarılıyor. çekimin ödemesi geldi para yok bi yerde mantığıyla hesaplar yapılıp fiyatlar çıkarılıyor… ayrıca yeni bir yöntem daha geliştirdi sağolsun mütteahit arkadaşlar nereden çalacaklarını şaşırmışlar tamamen garantisiz şirketsiz sahipsiz pencere takılıyor nasılmı? fabrikaya sadece pencere siparişi geçerek ve daire başı 150 tl ye iki ustayla anlaşarak pencerelerini taktırarak.. sonuç son kullanıcının garantisi yok muhattabı yok üreten belli değil takan belli değil…her önüne gelene işyeri açma ruhsatı vererek işçiliği azaltmayı hedefleyen hükümet bütün piyasadaki pvc pencere üreticileri zor duruma sokuyor. yani labaratuarda iki test yaparak bu fiyat işinin içinden çıkılmaz canım kardeşim eskiden aluminyum sektörü böyleydi baktılarki kimse para kazanamıyor akılları başına geldi.. ama pvc de çalışan ustalar henüz uyanamadı maalesef.. daha çok anlatırım da burası yeri değil şimdilik yeterli sanırım

 7. En kaliti pencere markası REHAU’dur…
  Daha sonra Pimapen ve diğerleridir…
  Böyle bir konu açtığınız için teşekkürler…

 8. En kaliteli pencere markası REHAU’dur…
  Daha sonra Pimapen ve diğerleridir…
  Böyle bir konu açtığınız için teşekkürler…

 9. Ya herkes işini yapsın biz kimya işlerini sorguluyo muyuz yok şu element daha iyi yok bu element daha iyi diye yok et kalınlığıymış okumuşun cahili de bi farklı oluyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir