Uygun Pencere pimapen Seçimi

Yeni bir pencere veya kapı yaptırmak istediğinizde doğal ışık gereksinimi,yalıtım, , iç boşluk ve tabiî ki maliyet kararınıza yön vermede katkıda bulunan ana unsurlardır. aşamasında verilmesi gereken bu kararda binanın mimari tarzı ile birlikte, iklim koşulları da dikkate alınmalıdır. Uygun pencere şeklinin yanı sıra uygun pencere sisteminin seçimine de özen gösterilmelidir. Örneğin bir pencere yüksek performans gereksinimlerine göre dizayn kısıtlamalarına sahiptir. Pencere ve kapı sistemlerini menteşeli açılır ve sürme olarak guruplandırabiliriz.

Menteşeli açılır sistemler

Pencere pazarının büyük bölümü menteşeli açılır sistemler oluşturur ve çoğunlukla ve kamu binalarında uygulanır. Bu sistemler, etkin yalıtım geliştirilmiş güvenlik ve çok çeşitli pencere tipolojisine imkan sağlar. geleneksel panjur veya stor panjur sistemleriyle birlikte veya olarak uygulanır. Aynı zamanda tüm iklim koşullarına cevap verebilecek yalıtım lı ve yalıtımsız sistemler mevcuttur. Menteşeli sistemler tamamen açılabilir ama açılırken belirli bir miktar iç boşluğa ihtiyaç duyarlar. Eski binaları renove veya restore ederken de kullanışlıdırlar. Bazı sistemler tarihi yapı koruma projelerinde kullanılabilecek geleneksel tarzda içerir. Menteşeli açılır pimapen sürme sistemlere göre daha maliyetlidir ama sınırsız uygulama imkanı değişik aksesuar ve tertibat seçeneği ve her türlü mimari isteğe çözüm sunarlar.

Sürme sistemler

Sürme sistemlerin en büyük avantajı iç boşluktan tasarruftur. Sürme sistemler artan inşaat ve yüksek gayrimenkul vergilerinden dolayı genellikle konutlarda kullanılır. Sürme sistemler özellikle Güney ’da çok popüler olmakla beraber 70’li ve 802li yıllardan itibaren pencere pazarında en büyük paya olmuşlardır. Günümüzde modern yaşamın ihtiyaçlarına uyarlanmış sürme sistemler ses, su ve ısı yalıtımı yönünden gelişmiş serileri kapsamaktadır. Sineklik sürme panjur veya stor panjursistemleriyle birlikte veya hariö olarak uygulanan bu sistemleri duvar içine sürülecek şekilde veya pencere ve kapı olarak kullanabiliriz.

Pence imalatçısı

En iyi pencere sistemi bile uygun imal ve monte edilmediği takdirde sorun çıkarabilir. Bu nedenle güvenilir bir doğrama imalatçısı seçmek çok önemlidir. Bu konuda size tavsiye edilmiş ve yaptığı işin garantisini verecek bir imalatçıyı seçmelisiniz. İmalatçı kapı ve pencerelerde CE amblemi kullanma yeterliliğine ve ustalık belgesine sahip olmalıdır. Sistem firmasından uygun teknik dökümanları tedarik etmelidir. İmalatçı kendisinin ve müşterisinin karşılıklı olarak imzaladığı yazılı kontratla sözleşmenin süresini ve verdiği garantileri açıkça beyan etmelidir.

, ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir